Tech talks #40

Poniedziałek, 29.10.2018 18:00

Nie zwalniamy tempa i spotykamy się w ostatni poniedziałek października - 29.10. Sponsorem naszego spotkania będzie firma Focus Telecom Polska. Serdecznie dziękujemy!
Mateusz Mazurek

Co robi właz konserwacyjny w Pythonie?

Właz konserwacyjny w Pythonie? Brzmi trochę... Dziwnie? Jak go użyć? W czym może nam pomóc? Czy jest bezpieczny? I przede wszystkim - co to w ogóle jest?! Czyli kolejny pomysł na to jak szukać problemów w istniejącym kodzie.

Grzegorz Kocjan

Architektura w Pythonie

Rok temu opowiadaliśmy o wykorzystaniu flaska, connexion oraz injectora do przygotowania API na sterydach. Teraz do zestawu dołączymy Pythona 3.7, dataclasses, typings oraz elementy czystej architektury. Wyjdziemy daleko poza standardowe "hello world", czy "foo bar", gdyż chcemy Wam pokazać jak pewne rozwiązania pozwalają pisać prosty kod w rozbudowanym systemie.

Konrad Hałas

Type hints w języku Python - innowierstwo czy zbawienie?

Każdy programista pracujący w języku z dynamicznym systemem typowania słyszał pewnie ten żart: “chodzi jak kaczka, kwacze jak kaczka, rzuca wyjątki podczas działania programu jak kaczka - to musi być kaczka!”. Możemy zarzekać się, że to nieprawda, ale niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy nie pomylił typu argumentów przekazanych do funkcji czy też nie wywołał metody, której dany obiekt nie posiada i... przekonał się o swojej pomyłce dopiero “na produkcji”. W mojej prezentacji przedstawię mechanizm type hints jako technikę ułatwiającą rozwijanie i utrzymywanie projektów w języku Python. Podczas wystąpienia zaprezentuję techniczną stronę tego rozwiązania oraz dostępne narzędzia.

Prelegenci

Prelegenci

Zdjecie Mateusz Mazurek

Mateusz Mazurek Strona prelegenta

Zapach kawy, cichy dźwięk klawiatury i blask monitora, oświetlający półki z opisami dziejów Achai, rodu Lannisterów, Mordimera Madderdina, Vuko Drakkaina czy Drizzd'a spoglądających na znacznie surowsze oblicza biografii Elona Muska czy Henry'ego Forda to dość częsty widok w moim domu. Umysł dotleniam jeżdząc na rowerze czy przerzucając żelastwo. Entuzjasta technologii, solidnych rozwiązań i dobrej rozmowy. W branży od kilku lat, które dały możliwość poznania takich technologii jak PHP, Python, Sql czy, w mniejszym zakresie, Java i JS.

Zdjecie Grzegorz Kocjan

Grzegorz Kocjan

Programista Pythona od 7 lat, od 2 lat prowadzi projekt w centrum Łodzi. Codziennie zmaga się z zagadnieniami optymalizacyjnymi, rozwojem projektu oraz przebudową architektury.

Zdjecie Konrad Hałas

Konrad Hałas Strona prelegenta

Konrad jest programistą specjalizującym się w tworzeniu backendowych aplikacji webowych w języku Python, jednak w obszar jego zainteresowań wchodzą także aplikacje mobilne, klienci webowi czy też zarządzenie infrastrukturą. Lubi proste i czyste rozwiązania. Współorganizator spotkań warszawskiej społeczności PyWaw oraz konferencji PyWaw Summit. Senior engineer w xCheck oraz CTO w Ulala Chef. Swoją pasję dzielenia się wiedzą realizuje jako trener, prowadząc szkolenia, głównie z tematów związanych z Pythonem. Po godzinach buduje roboty i gra na gitarze basowej.

Sponsorzy

Sponsorzy spotkania

Focus Telecom

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja Co\Walk HUB, Piotrkowska 138/140